Proč Bohemia Olej

Bohemia Olej je českým výrobcem za studena lisovaných olejů s nejširší nabídkou vlastních lisovaných olejů. Zabýváme se zpracováním kvalitních surovin a jejich lisováním v RAW kvalitě za účelem zachování všech živoucích, pro organismus prospěšných látek v podobě, která potěší i chuťové pohárky.

Český výrobce

Jsme výrobci – oleje lisujeme, hlídáme si tak kvalitu surovin, ze kterých olej vzniká. Díky našemu letitému know-how si za kvalitou zpracování našich výrobků s hrdostí stojíme.

RAW kvalita

Lisujeme v RAW kvalitě, v oleji tak zůstávají zachované živoucí látky, které nám příroda nabízí. RAW kvalita představuje nepřekročení teploty 42 stupňů Celsia při lisování. Pro srovnání – do olejů za studena lisovaných spadají také oleje, u nichž se teplota při výrobě pohybuje kolem padesáti až šedesáti stupňů. Dbáme tedy na co nejšetrnější výrobní postupy.

České suroviny

Převážná část lisovaných surovin je lokálního původu vypěstována českými zemědělci.

Zero waste koncept

Ze semínka dostáváme nejen olej, ale ze zbylého materiálu vyrábíme proteinové mouky. Vytěžíme tak ze semínek veškerý potenciál, čímž nevzniká žádný potravinový odpad. Neplýtváme.

Certifikace

Získáváme ocenění značky kvality. Aktuálně obdržená ocenění:

  • Regionální potravina 2018 
  • Dobrota Karlovarského kraje 2017 

Možnost stočení do vlastní nádoby

Chcete-li olej stočit rovnou do vlastní nádoby a ušetřit tak přírodě, budeme rádi. Kontaktujte nás na emailu: sklad@bohemiaolej.cz nebo tel. 774027769. 

Spolupráce s bezobalovými prodejnami

Zero waste konceptu fandíme a nabízíme tak naše oleje i v bezobalových prodejnách po ČR. Naleznete je v naší mapě s prodejnami.