Lisovna

1. VÝBĚR KVALITNÍCH SEMÍNEK A OŘÍŠKŮ.

Lisujeme 100% za studena lisované oleje z prvojakostních semínek se zaměřením na lokální pěstitele. Vybrat ty správné suroviny, je tak pro kvalitu našich olejů Bohemia Olej velmi důležité. (pole, rostliny, semínka?)

2. VAKUOVÁNÍ.

Pokud semínka není potřeba hned lisovat, zavakuujeme je pro uskladnění. Jsou tak ochráněna proti nepříznivým vlivům, které by mohly snížit jejich jakost.

3. MECHANICKÉ LISOVÁNÍ PŘI TEPLOTĚ DO 42 °C.

Tento způsob lisování v RAW kvalitě zajišťuje olejům Bohemia Olej zachování největšího množství živin, které nám příroda v semínkách poskytuje. Nepražíme a nijak oleje nedochucujeme ani neupravujeme.

4. FILTROVÁNÍ/NEFILTROVÁNÍ.

Aby oleje byly čiré, jak je známe, přefiltrujeme je přes dvanácti-stupňový textilní filtr. Olej zkrátka proteče přes několik vrstev pláten, ve kterých zůstanou pevné zbytky semínka. Některé naše oleje ale nabízíme i nefiltrované (ostropestřec, meruňkový, BIO oleje). Jsou poté obohaceny o složky, které čistý tuk nemá – například minerály.

A) STÁČENÍ OLEJŮ.

Oleje se stáčí do láhví a míří čerstvé k zákazníkovi. Případně ve speciálních vratných obalech do bezobalových prodejen.

B) SEMLETÍ POKRUTINY A BALENÍ.

Po vylisování oleje zbývá ještě tzv. pokrutina – dalo by se říci, že je to semínko zbavené větší části tuku. Ta je velmi bohatá na bílkoviny a minerály. Je na jemno umleta pro vznik našich bezlepkových proteinových mouk. Jejich bohatost na minerály představuje například maková – má tak vysoký obsah vápníku, že dvě polévkové lžíce zajistí tabulkovou denní dávku vápníku! Proteinové mouky jsou pak baůeny do zpětně uzavíratelných balení.

5. HOTOVÝ PRODUKT.

A oleje a proteinové mouky jsou hotovy. Můžete je najít jak na našem e-shopu, tak v partnerských prodejnách.