Články

Vánoční sušenky s makovým proteinem

Autor: Vojtěch Komantáře: 0 Doba k přečtení: 1996

Je tady první advent, se kterým začíná vánoční atmosféra a s ní spojené přípravy vánočního cukroví a pečení všelijakých sladkých dobrot.  Málokdo by pravé vánoční cukroví nemiloval. Je to dané i tím, že bývá díky cukru hodně sladké a je tak pro naše organismy kalorickou bombou. Připravili jsme si tak pro vás jeden jednoduchý recept, který je bez cukru, není tak kaloricky náročný, ale chuťově na ničem neztrácí. Alespoň my ho milujeme, za posledních deset dní jsme jej dělali již pětkrát! 

Které tuky jsou ty zdravé a jak se v nich vyznat?

Autor: Vojtěch Komantáře: 0 Doba k přečtení: 960

Nejste si někde jistí, jaké tuky a oleje používat tak, aby byly zdraví prospěšné a získali jste z nich maximum prospěšných látek? Od toho je tu dnešní článek, kde se dozvíte, jaké zdravé tuky vybrat a jak často bychom je měli konzumovat.

RAW Chléb aneb "pečeme" za studena

Autor: Vojtěch Komantáře: 0 Doba k přečtení: 655

Stejně tak jako naše za studena lisované oleje z nejrůznějších semínek a oříšků lisujeme v RAW kvalitě, tak si můžete doma připravit i RAW chléb. Jak na to? To Vám ukážeme v tomto článku, a protože naše výroba jede Zero Waste, použijeme k tomu také naší bezlepkovou mouku. Konkrétně z ostropestřce mariánského - ta chlebu přidá i spoustu minerálů včetně cenného silymarinu pro naše zdravá játra a dobré trávení.

Dýňová polévka s dýňovým olejem - Recept

Autor: Vojtěch Komantáře: 0 Doba k přečtení: 750

Podzim je již v plném proudu a s padajícím listím a barevnými přírodními scenériemi je spojena také pozornost na dýni a její použití v kuchyni. Dýně je známá nejen svou svébytnou chutí, ale také jejím přínosem pro tělo. Jádra obsahují jednak spoustu zinku a železa, které nalezneme v ještě bohatším množství v našem Bohemia Dýňovém Proteinu, ale také vitamíny a pro tělo esenciální nenasycené mastné kyseliny, které se nacházejí v Bohemia Oleji Dýňovém. Právě ten použijeme v dnešním receptu na dýňovou polévku.

K čemu tuky vlastně potřebujeme? Aneb 7 důkazů o nezbytnosti tuků ve stravě

Autor: Vojtěch Komantáře: 0 Doba k přečtení: 628

Tuky jsou naprosto esenciální součástí naší stravy a v našem jídelníčku by měly zdravé tuky představovat největší podíl z hlavních živin. Naopak sacharidy jsou na pomyslném žebříčku nezbytnosti na posledním místě. Tuky se skládají z mastných kyselin, které organismus přeměňuje na látky potřebné pro tělesné funkce. Jsou také zdrojem dlouhodobé energie, při jejich správné konzumaci tak člověk brzy nepociťuje pocit hladu.

Zobrazuji 1 až 5 z 14 (celkem stran 3)