Brokolicový závin
01 Apr

Brokolicový závin

Autor: Vojtěch Doba k přečtení: 1378 Komantáře: 0

Nejste fanoušky brokolice? Spousta lidí s touto zeleninou zápasí. Snaží se jí zařadit do svého jídelníčku, protože je velmi bohatá na železo. Její chuť ale bývá velkou překážkou.

Proto vám dnes nabízíme recept na brokolicovo pórkový závin, díky kterému s brokolicí konečně přestanete válčit. Ba co víc. Dokonce si ji zamilujete!

Co budete potřebovat:
2 listová těsta
330 g brokolicových hlaviček
200 g pórku (cca 1 střední pórek bez zelené části)
50 g Bohemia olej sezamového proteinu
50 g čedaru
1 menší cibuli
2 stroužky česneku
2 vejce
8 plátků slaniny
8 plátků kuřecí šunky
Olivový olej, sůl, pepř
Sezamová semínka a chilli vločky na zdobení

Recept na 2 nohavice:
Brokolici si očistíme a uvaříme do měkka v solené vodě. Pórek si rozřízneme podélně, očistíme a nakrájíme na malé kousky. Cibuli si také nakrájíme a společně s pórkem osmažíme na rozpáleném oleji. Pak do hrnce nebo mísy si přesuneme uvařenou brokolici, pórek, cibuli, česnek a vše rozmixujeme tyčovým mixérem do jemné pasty. K směsi přidáme 1 vejce, 50 g proteinu, čedar, sůl a pepř. Pak vše důkladně promícháme. Mezitím si rozehřejeme troubu na 200°C. Na pekáč rozložíme těsto, doprostřed poklademe 4 plátky slaniny tak, aby nám zabrala 1/3 těsta podélně a zůstaly nám cca 3 cm na kratších stranách. Na slaninu podélně vyskládáme šunku a polovinu brokolicové směsi, kterou rovnoměrně vyhladíme. Nakonec přehneme dovnitř kratší okraje, pomažeme závin rozšlehaným vejcem a propícháme vidličkou po celé délce, aby při pečení nepopraskal. Ještě závin posypeme sezamovými semínky a chilli vločkami a pečeme v předehřáté troubě 20-25 minut. Vše pak zopakujeme u druhého závinu. Máme hotovo! Nechte si chutnat.

Napsat komentář