RAW Chléb aneb "pečeme" za studena
23 Oct

RAW Chléb aneb "pečeme" za studena

Autor: Vojtěch Doba k přečtení: 1267 Komantáře: 0

Stejně tak jako naše za studena lisované oleje z nejrůznějších semínek a oříšků lisujeme v RAW kvalitě, tak si můžete doma připravit i RAW chléb. Jak na to? To Vám ukážeme v tomto článku, a protože naše výroba jede Zero Waste, použijeme k tomu také naší bezlepkovou mouku. Konkrétně z ostropestřce mariánského - ta chlebu přidá i spoustu minerálů včetně cenného silymarinu pro naše zdravá játra a dobré trávení.

Postup:
Necháme si přes noc odmočit hrnek mandlí. Ten následně smícháme s dvěma lžícemi psyllia (přírodní rozpustnou vlákninou), které jsme předem smíchali s půl hrnkem vody, aby směs nabobtnala (bobtná cca 5 min). Dále přidáme dvě lžíce zlatého lnu, 4 lžíce naší Bohemia mouky z ostropestřce mariánského, půl hrnku lahůdkového droždí, dvě špetky soli a dvě špetky kmínu. Vše postupně rozmixujeme na hladké tužší těsto ve výkonnějším mixéru a z těsta uhnětáme bochník. Ten ještě zasypeme trochou droždí a necháme těsto schnout do druhého dne, aby se na povrchu vytvořila kůrka. No a RAW chléb je hotový smiley 
Chléb je jedlý již zhruba po 24 hodinách, ale postupně schne, čili můžete si jej nechat na konzumaci i po více dnech. Bude pak sušší. 
Sezóna pečení pomalu začíná, vyzkoušejte tak na úvod něco nového. Věříme, že budete mile překvapeni heart

Napsat komentář