FIT Mrkvový dort s Makovým Proteinem a lesním ovocem
06 Apr

FIT Mrkvový dort s Makovým Proteinem a lesním ovocem

Autor: Vojtěch Doba k přečtení: 1847 Komantáře: 0

V dnešních dnech spojených s karanténou a šířením nového typu koronaviru trávíme více času doma. Můžeme tak věnovat čas aktivitám, které tolik neděláme, ale měli jsme na ně již několikrát pomyšlení. Mezi ně za nás jednoznačně patří pečení. A tak jsme nelenili a posíláme vám recept na náš oblíbený mrkvový dort s naším Makovým proteinem. V jeho dvou lžících se nachází denní dávka vápníku :) Tento recept je nabombený zdravými surovinami a rozhodně zde neplatí, že co je zdravé, není dobré. Moc jsme si pochutnali :) 

Co budete potřebovat:
Těsto: 
500 g strouhané mrkve
3 zralé banány
4 lžíce jemných ovesných vloček
2 lžíce chia semínek
1 lžíce kakaových bobů 
3 lžíce našeho Makového proteinu
3 lžíce holandského kakaa
3 ks vejce 
1 kypřící prášek do pečiva
stévie nebo eryhtriol na doslazení těsta i tvarohu dle potřeby

Na vršek:
2 vaničky tvarohu 
1/2 sáčku ztužovače šlehačky
med na doslazení
200 g směsi lesního ovoce
40 g lyofilizované dračí ovoce
1 pytlík čiré želatiny
 

A postup:
Banány rozmačkáme ve větší míse, přidáme strouhanou mrkev a všechny ostatní suroviny na korpus (těsto). Důkladně promícháme, v případě potřeby můžeme dosladit a dáme péct do vymazané nebo silikonové formy na 180 stupňů na 45 minut. Mezi pečením si rozmícháme tvaroh s dračím ovocem, dosladíme dle potřeby medem a přidáme ztužovač dle návodu. Korpus necháme vychladnout, potřeme silnou vrstvou tvarohu a navrch pokládáme lesní směsí ovoce (může být i mražené). Navrch zalijeme želatinou připravenou dle návodu (bez cukru) a dáme dort na několik hodin ztuhnout do lednice. Jakmile je dort vychlazený, může posloužit nejen jako sladkost, ale i snídaně či svačina.
Dobrou chuť :)

TIP: Dort si můžete samozžejmě upravit dle vlastních ingrediencí. V dnešní době je důležitá hlavně pestrost stravování :)

Napsat komentář