Zapečená čekanka s Bohemia Olejem Dýňovým
22 Jan

Zapečená čekanka s Bohemia Olejem Dýňovým

Autor: Vojtěch Doba k přečtení: 1834 Komantáře: 0

Čekanka je zdravou kořenovou zeleninou, jejíž puky (nahloučené a k sobě pevně přitisklé listy bez zeleného barviva) se dnes používají jako jemná lahůdková zelenina, obzvláště v zimních měsících. Doplní jak zásoby vitaminu C, tak i karotenu. Čekankové puky se připravují na sladkokyselé saláty nebo například saláty se smetanou či jogurtovým základem. My jsme si pro vás připravili recept na zapečenou čekanku s naším dýňovým olejem.

Co budete potřebovat:
2 - 4 kusy čekanky
1 bílek 
4 lžíce Bohemia Olej Dýňový
sůl, pepř, citron podle vaší chuti

A postup:
Jednotlivé kusy čekanky podélně rozpůlíme a uložíme těsně vedle sebe v menším pekáči směrem nahoru. Dáme je na 10 minut do předem rozehřáté trouby na 180 stupňů v režimu grilování (v létě lepší na gril smiley ). Ve skleničce mezitím rozšleháme bílek, sůl, pepř a po lžících přidáváme Bohemia Olej Dýňový. Po uplnyutí času vyndáme čekanku z trouby a zalijeme ji tak, aby se co nejvíce zálivky dostalo mezi jednotlivé listy. Pokud nejedete "cukrfree", můžete posypat čekanku hnědým cukrem nebo agávovým sirupem. Poté vložíme čekanku opět do trouby, tentokrát na 20 minut. Po vyndání zakápneme citrónem a máme hotovo.
Dobrou chuť :)

TIP: Místo zakápnutí citrónem můžete teplou čekanku posypat nastrouhaným kozím sýrem.

Související produkty

BIO Bohemia Olej Dýňový nefiltrovaný Vyprodáno
BIO Bohemia Olej Dýňový nefiltrovaný
149 Kč Bez DPH: 130 Kč

Tento náš nejmladší produkt jsme vytvořili na základě dnešních požadavků moderních lidí na vysoký standard městské životosprávy ve stylu farmářských a bio produktů bez úprav, s největším nárokem na zachování všech nutrientů. Vybrali jsme top oblíbence z naší základní řady raw olejů a vyhledali české dodavatele bio surovin. Vymáčkli jsme z toho nevídané šperky. Bio nefiltrované raw oleje jsou napěchované nejen vitamíny, ale i minerály a enzymy, které díky lisování za studena zůstávají v aktivní formě. Proto jsou vhodné jen do studené kuchyně nebo na závěrečné dochucení pokrmů, aby během přípravy nic z toho důležitého nepřišlo vniveč. Jsou chuťově velmi výrazné a výběrové bio suroviny jim dávají ty nejpříjemnější tóny. Po chvíli stání se začíná na dně lahve tvořit usazenina, která znamená, že je olej úplně v pořádku a opravdu nefiltrovaný. Před použitím třepejte lahví seč vám síly stačí, ať do sebe dostanete všechno to nejcennější. Výživové hodnoty ve 100g výrobku: Energetická hodnota: 3699 kj/ 899,8 kcal Tuky: 99,9 g Z toho nasycené mastné kyseliny: 16,7 g Mononenasycené mastné kyseliny: 35,3 g Polynenasycené mastné kyseliny: 48 g Kyselina alfa-linolenová (omega 3): < 0,5 Nejistota měření: 8% Kyselina linolová (omega 6): 47,8  Nejistota měření: 8% Kyselina olejová (omega 9): 34,1  Nejistota měření: 8% Sacharidy: 0 g Z toho cukry: 0 g Bílkoviny: 0,1 g Sůl: 0 g Balení: 100ml RAW i BIO kvalita, nerafinovaný, nepražený, NEFILTROVANÝ CZ-BIO-002 Původ: Česká republika  Cucurbita pepo seed oil  Expirace: 10 měsíců ..

Vyprodáno

Napsat komentář